Tehtud tööd

Tehtud tööde sisukord

Siia oleme koondanud näiteid tehtud töödest

Paepiirded

Kolmnurksest paekivist hauapiirded

Paekivi on lubjakivi ja dolomiidi rahvapärane nimetus ning see on valdavalt kaltsiumkarbonaadist koosnev settekivim, mida leidub Eestis erinevates kihtides. Paekivi on olnud kasutusel juba iidsetest aegadest saadik ehitusmaterjalina ning sellest on rajatud kalmeid, aedu, teid ja hooneid. Paekivi loodusliku kivina sobib enamusele surnuaedadele haua äärekiviks või kaunistuseks.

Eritellimusel paekivi

Nelinurksest paekivist hauapiirded

Eritellimusel on võimalik saada mitmesuguse erineva suuruse ja kujuga äärekive ja paeplaate. Hauapiirded valmistame käsitsi murtud paekivist, need ei ole saanud mehhaanilisi vigastusi ning peavad ajale paremini vastu.

Betoonist äärekivi

Betoonist äärekivi

Lihtne ja odav

Puitpiirded

Puidust hauapiirded

Lihtne, odav ja looduslik.

Renoveerimine

Mätaspiirdega hauad

Traditsiooniline mätaspiire, mida vahest nimetatakse ka murupiirdeks, on vast enamlevinud hauaplatsi piire. Lihtne, odav ja looduslik. Liiva vahetuse käigus võiks ka ääred uuesti sirgeks lõigata.

Liiva vahetus

Liiva vahetamine hauaplatsil

Liiv on meie kalmistutel kõige tavalisem haua kattematerjal. Ajapikku kogub liiv endasse prahti ja tolmu, mida ei ole võimalik enam välja riisuda. Liiv muutub mustaks, seguneb mullaga ja seal hakkab kasvama umbrohi. Siis on aeg hauaplatsi liiv ära vahetada. Meie teenuse sees on alati ka vana liiva eemaldamine ja utiliseerimine ning uus aluskate (geotekstiil) uuele liivale. Nii saab tulemus puhas ja korrektne.

Hauakivide pesu

Hauakivide puhastamine ja kirjade taastamine

Hauakivid määrduvad aja jooksul, kaotades oma esialgse puhta välimuse ning teinekord muutuvad ka hauakirjad loetamatuks. Mulla- ja liivapritsmed, samblad, samblikud ning üldise mustuse eemaldame pesuga, kemikaalidega või mehhaaniliselt, valides konkreetsele kivile sobivaimad ja keskkonnale vastuvõetavamad töövõtted. Oleme pesnud erinevaid hauatähiseid, sealhulgas graniidist, marmorist ja dolomiidist hauakive ja hauaplaate ning taastanud nende kirju ja mustreid.

Enne ja pärast